piatok 1. januára 2016

Novoročné predsavzatia 2016

Vítam vás v novom roku :)....želám vám, aby bol skvelý a aby ste si splnili všetky vaše tajné sny. Dnešný článok k novému roku jednoducho patrí. Ja si predsavzatia dávam veľmi rada a vždy ich splním aspoň na 80 percent, čo je myslím úspech. Tu nájdete moje predsavzatia  za rok 2015. Podarilo sa mi splniť takmer všetky.

1. Nájsť odborníkov
Zdravie je na prvom mieste a preventívne prehliadky sú veľmi dôležité. V novom roku chcem nájsť skvelého zubára ( ak o niekom v BA viete sem s ním) odkladám to už dlho a s mojou terajšou zubárkou som veľmi nespokojná. Neviem sa ku tomu dokopať a môj chrup sa mi za to nepoďakuje. Takže toto určite musím vybaviť.

Potrebujem si nájsť aj dobrú kozmetičku. Zatiaľ som mala len negatívne skúsenosti, moja tvár vyzerala stokrát horšie, alebo neutrálne skúsenosti, nič sa nezmenilo ani pri dlhodobom navštevovaní salónu. Viem, že uzdravenie pleti je dlhodobý proces, ale v septembri potrebujem mať pleť v top stave. Čaká ma svadba :)


2. Čítať si pred spaním
Takmer každý večer pred spaním hľadím do mobilu. Niekedy sa pozabudnem a zrazu sú dve hodiny ráno a mne sa už nedá spať. Chcem tento hlúpy zlozvyk zmeniť a robiť pred spaním niečo užitočné. Prečítať si pár strán z dobrej knihy je podľa mňa najlepší nápad. Bohužiaľ hrozí, že budem ponocovať ešte dlhšie, pretože od dobrej knihy sa nedá odtrhnúť.3. Vstávať skôr
Milujem spánok. Vstávať o 10 je to najlepšie čo poznám. Vyspávaním však strácam drahocenný čas, ktorý môžem venovať niečomu užitočnému. Toto ak sa mi podarí, budem na seba veľmi hrdá.4. Pravidelne cvičiť jogu  
Jogu mám veľmi rada a je prospešná pre celé telo. Cvičením sa masírujú orgány a podporuje sa ich prirodzená funkcia, spevňujú sa svaly, zvyšuje flexibilita, odbúrava sa stres. Chcela by som joge venovať aspoň 30 minút 5 krát do týždňa. Ak sa naučím skorej vstávať, nemal by to byť problém.


5. Pozrieť si aspoň 15 alternatívnych filmov
Veľmi veľa krásnych a kvalitných filmov je nominovaných na cenu zlatej palmy, takže tam určite budem hľadať inšpiráciu. Chcem si pozrieť aj slovenskú tvorbu, pretože slovenská kinematografia sa posunula a máme naozaj kvalitné filmy. Chystám sa na film Koza a Eva Nová.6. Viac sa venovať blogu
Blogovanie ma baví čím ďalej tým viac. Chcela by som písať častejšie a kvalitnejšie. Tiež sa zameriam aj na kvalitu fotografií a dizajn blogu. Tento rok to bude ťažké, pretože mám veľa povinností, ale chcem prispievať pravidelnejšie a chcem aby ste sa tu cítili dobre.


7. Plniť si sny
Tento rok mám veľké plány, zatiaľ vám nič neprezradím. Viete ako to chodí, silácke reči a "skutek utek". Čaká ma však posledný rok školy a keď skončím, chcela by som robiť to, čo ma baví. Plniť si sny je veľmi dôležité, treba však na tom tvrdo pracovať, inak sa sny rozplynú rýchlejšie, ako si dokážete predstaviť.


8. Nerobiť veci na poslednú chvíľu
Som presne ten človek, ktorý robí všetko na poslednú chvíľu. Odovzdávala sa bakalárska práca?....predposledný deň som dopisovala dve kapitoly. Treba odovzdať seminárnu prácu?....Samozrejme ju píšem o 12 v noci, aby som ju ráno mala hotovú. Je to ďalší zlozvyk, ktorého sa chcem zbaviť. Môj hlavný cieľ je, nedopisovať diplomovú prácu na poslednú chvíľu. Zbytočne sa potom stresujem a to mi nerobí dobre.

Cítim, že ma čaká nádherný rok, plný lásky, prekvapení, radosti a priateľov. Na druhú stranu to bude najťažší rok v mojom živote, pretože sa pokúsim prekonať svoju nekonečnú lenivosť. Držte mi palce.

Dávate si novoročné predsavzatia? Čo ste si sľúbili tento rok?

8 komentárov:

 1. Dávam si predsavzatia, dokonca si ich už druhý rok pekne zapisujem do diára, včera som akurát hodnotila, čo som splnila v minulom roku, no niečo sa aj podarilo. Moje predsavzatia sú hlavne veľa cestovať a jesť zeleninu, ktorej sa ja dosť vyhýbam, je mi jasné, že to nie je dobré pre moje telo, ale nejako sa neviem prinútiť aj keď sa všemožne snažím.

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. Skus si urobit smoothie, to je take, ze tam zamaskujes tu chut a je to velmi zdrave. Ale je super, ze sa snazis.

   Odstrániť
 2. Já jsem letos našla skvělou kadeřnici, to je boj ještě těžší než s tou kosmetičkou :D Čtení před spaním si dávám jako cíl několikrát v průběhu roku, ale vždycky do postele nakonec lehnu tak mrtvá, že jsem ráda, když můžu jít konečně spát.

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. Ja som nikdy nemala problem s kadernickou. Ale zubar a kozmeticka to je moj vecny boj

   Odstrániť
 3. Krásné předsevzetí! Ale tolik? Jelikož jsem provařený prokrastinátor, pravděpodobně nesplním ani to své jedno předsevzetí. Já jsem si jako každý rok řekla, že budu trochu víc věnovat svému tělu :)
  Krásný článek!
  adele-bloguje.blogspot.cz

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. Tak cim viac ich je, tym je vacsia sanca ze nieco splnim :D

   Odstrániť
 4. Já si raději předsevzetí nepíši a mám to tak nějak v hlavě co bych chtěla abych potom nebyla naštvaná že jsem něco nesplnila. Každopádně je super že se ti předsevzetí za minulý rok podařila splnit. Tím ti přeji i tento rok aby jsi prožila jen v krásných chvilkách.

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. Dakujem krasne :).... Dufam, ze aj tebe sa splnia tvoje predsavzatia.

   Odstrániť