streda 20. januára 2016

Mizon- čistiaca pena s extraktom zo slimáka

Ahojte baby. Ak čítate rôzne blogy viete, že slimačí sliz je čoraz populárnejší. Mal by pokožku regenerovať, vyhladiť, vyliečiť akné a vraj zatočí aj s vráskami. Ja som sa so slimačím slizom stretla prvýkrát v kréme, ktorý som mala z Thajska. Bol to jeden z najlepších krémov. Na základe týchto skúseností som vyskúšala gél Mizon so slimačím extraktom.


Oficiálny popis:
Čistiaca pena je vyrobená na báze prírody k šetrnému čisteniu pleti. Zbaví Vašu pleť všetkých nečistôt, zjemní ju, zregeneruje a zvýši jej elasticitu. Čistiaca pena obsahuje filtrát hlemýždího sekrétu, vďaka ktorému kozmetický prípravok v spojení s vodou vytvára pevné, husté bubliny pre hladké čistenie a revitalizáciu Vašej pokožky.
 Účinné látky obsiahnuté v slimačím extrakte povzbudzujú regeneráciu pleti a predchádzajú vzniku vrások a drobných liniek. Pri pravidelnom používaní sa štruktúra pleti preukázateľne zlepšuje. Pleť je spevnená a pôsobí zdravým a prirodzene krásnym dojmom. Vďaka šetrnému zloženiu sú vhodné aj pre citlivú pleť.
Môj názor: 
Gél by mal byť prírodný, preto som si ho vybrala. Hneď ako som ho rozbalila, ovalila ma chemická vôňa. Nie veľmi silná, ale taká "stará" chemická vôňa, na ktorej vám niečo vadí, ale neviete čo. Tá vôňa je babkovská, nedá sa ku ničomu inému prirovnať a veľmi mi prekáža. Ani pri pravidelnom používaní som si nevedela na tú vôňu zvyknúť. Necítim v gély, žiadnu prírodnú arómu. 
Neviem, aké je presné zloženie, pretože je napísané v znakoch. Možno bolo napísané na obale, ale ja som ho bez uvažovania vyhodila. Teraz to ľutujem, lebo by ma zaujímalo, aké ingrediencie sa v produkte nachádzajú. 


Gél má hutnú textúru. Cítiť že v tom je slimačí sliz, pretože je trochu lepkavý a slizký. Cítiť to aj na pleti, ale s tým som počítala. Čo ma však opäť prekvapilo bolo, ako gél vyzeral. Gél obsahuje shimmer a vyzerá ako tekutý rozjasňovač. To len umocnilo môj pocit, že sa nejedná o prírodný produkt.


Gél mi nevyhovuje ani pri umývaní. Nemyslím si, že pleť vyčistí do hĺbky. Pri pravidelnom používaní sa mi zhoršila pleť a mám viac nedokonalostí. Gél pení ako blázon, má hustú penu a pri umývaní cítite sliz. Mám pocit, že sa na pleti usadí, ale nedostane sa do hĺbky pokožky, preto nemá dobré čistiace účinky. Mizon gél musím dlho oplachovať, najlepšie je, keď použijem hubku, s prstami sa nedá pekne opláchnuť a tenká vrstva zostane na pleti.

Gél ani nevypotrebujem, je naozaj príšerný. Smrdí, leskne sa, nečistí do hĺbky, nedá sa dobre opláchnuť a pleť je v horšom stave ako pred používaním gélu. Myslím si, že sa mi akné zhoršilo len vďaka gélu, pretože nič iné som nezmenila.

Za mňa veľké sklamanie. Doma mám ešte krém od značky Mizon so slimačím slizom a po tejto skúsenosti sa ho bojím otvoriť.

Máte skúsenosti s touto kozmetikou? Počuli ste už o slimačom slize v kozmetike?


8 komentárov:

 1. Tuhle čistící pěnu nepoznám. Škoda, že jsi už vyhodila obal, tam by složení bylo určitě. Jinak je pěny škoda, na první pohled vypadala docela fajn.
  welcometomyworld

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. Veď to a veľa ľudí si slimačí sliz chválilo a aj ja som mala dobré skúsenosti, tak som dosť sklamaná.

   Odstrániť
 2. Nic podobného jsem ještě neměla, ale je to škoda, že ti takhle nesedí..

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. Tak mám ešte ten krém, tak ak naberem odvahu tak vyskúšam aj ten. Ale toto bol dosť prepadák.

   Odstrániť
 3. Škoda ho! lebo obal vyzerá tak solídne. Neskúšala si to zloženie nájsť na nete?

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. Skusala som, ale nenasla som. Skoda, lebo fakt sa mi nezda, ze by to bol prirodny produkt.

   Odstrániť
 4. O těchto produktech jsem slyšela spíše chválu. To je škoda, že ti nesedl.

  lifestyle and beauty
  Dávám ti odběr :)

  OdpovedaťOdstrániť
 5. o tomto produkte som ešte nepočula :) zaujímavé, že je tam výťažok zo slimáka :D
  Jane´s World

  OdpovedaťOdstrániť