pondelok 4. januára 2016

Breakfast at Tiffany's

Ahojte, ak ma sledujete dlhšie, určite viete, že milujem Raňajky u Tiffanyho. Hlavná postava Holly Golightly má neprekonateľný štýl, ktorý ma veľmi baví. Jej život je zábavný, plný večierkov, mužov a dokonalých šiat. Poďme odkukať to najlepšie, čo tento film ponúka.


1. Maska na oči
Ak hýrite celú noc, určite oceníte túto pomôcku. Ráno vás nezobudia slnečné lúče a môžete veselo spať ďalej. Maska na oči je skvelý pomocník aj pri cestovaní.

2. Saténové rukavice
Plesová sezóna sa blíži a so saténovými rukavicami vyzerá každá žena elegantne. Je veľká škoda, že sa už nenosia tak často ako kedysi. Audrey ich nosila ku legendárnym čiernym šatám Givenchy.

3. Klasický trench coat
Nepremokavý plášť zachránil Audrey, keď hľadala svojho kocúra v daždi. Tento je od značky Burberry a je známy po celom svete, svojou károvanou podšívkou.

4. Náušnice
"Vždy zistíš, čo si o tebe chlap myslí, podľa náušníc ktoré ti dá." Tieto od Tiffany & Co. by Audrey určite nosila s radosťou.

5. Rúž
"Zlé správy sa nikdy nečítajú bez rúžu na perách." To si zapíšte za uši a vrite do pamäte. Bude sa vám žiť omnoho ľahšie.  Revlon Pink in the Afternoon je presne ten odtieň, ktorý Audrey nosila počas celého filmu.

6. Parfum
Charakteristickú vôňu by mala mať každá žena. Audrey používala parfum Makila a na konci bol veľký rozprašovač. Dnes sa už také parfumy vyrábajú sporadicky, ja som podobné našla na stránke Victoria's Secret.

7. Perly
Ďalšia vec, ktorá ku filmu Raňajky u Tiffanyho patrí. Perly milujem, sú jednoduché a elegantné. Dajú sa skombinovať s koženou bundou ale aj s malými čiernymi šatami.

8. Držiak na cigarety
Aj keď nefajčím, vždy som túžila po takomto držiaku na cigarety. Mám šťastie, že začali byť populárne retro a swing párty, v bežnej kaviarni by som asi zostala nepochopená. Najznámejšia fotka spájajúca sa s Audrey Hepburn je práve tá, kde fajčí cigaretu cez dlhý držiak.

9. Okuliare
Holly bola takmer slepá (píše sa to v knihe, ale vo filme sa to nespomína), preto stále nosila okuliare. Ikonické okuliare vytvoril Oliver Goldshmith, vyrábajú sa dodnes.Inšpirujete sa štýlom filmových postáv? Ja to robím často. Milujem staré filmy a vždy skúmam, čo mali herečky na sebe oblečené. Je to skutočne inšpirujúce. 

4 komentáre:

  1. Ten film som este nevidela ale uz si ho musim pozriet. Nevedela som ze je aj kniha.

    OdpovedaťOdstrániť
    Odpovede
    1. Film je rovnako skvely ako kniha :) tak odporucam aj tu :)

      Odstrániť