sobota 5. decembra 2015

Moje obľúbené filmy

Dnes sa s vami podelím o moje obľúbené filmy. Mám trošku divný vkus a môj muž skoro pri každom mojom filme zaspí. Takže som zvedavá, či ste tieto filmy videli a čo si o nich myslíte. Tiež mi napíšte do komentárov, aké sú vaše obľúbené filmy.
1. Raňajky u Tiffanyho
Tento film som videla najmenej 1000 krát a stále ma neomrzel. Ak ste túto klasiku ešte nevideli, tak to napravte. Očarujúca Audrey Hepburn má jednducho štýl. Namiesto gauča má vaňu, telefón vyzváňa v kufri a jej najlepší priateľ je kocúr bez mena. Jej večierky sú legendárne a vzťahy s mužmi veľmi komplikované. Tento (a každý film) s Audrey si ma naozaj získal.


Obľúbený citát:
You know those days when you get the mean reds?”
“The mean reds, you mean like the blues?”
“No. The blues are because you’re getting fat and maybe it’s been raining too long; you’re just sad, that’s all. The mean reds are horrible. Suddenly you’re afraid and you don’t know what you’re afraid of. Do you ever get that feeling? …Well, when I get it the only thing that does any good is to jump in a cab and go to Tiffany’s. Calms me down right away. The quietness and the proud look of it. Nothing very bad could happen to you there. If I could find a real-life place that’d make me feel like Tiffany’s, then — then I’d buy some furniture and give the cat a name!”

2. Hodiny
Hviezdne obsadenie tvorí Meryl Streep, Julianne Moore a Nicole Kidman. Film má viacero dejových línií a spája ich spisovateľka Virginie Woolfova. Táto dráma rozpráva príbehy troch žien, samotnej Virginie Woolfovej, tehotnej ženy v domácnosti Laury Brownovej a modernej emancipovanej  ženy Clarissy Vaughnovej.


Obľúbený citát: Pokoj nikdy nenájdeš tým, že sa vyhneš životu.

3. Pena dní
Najabsurdnejší film, aký som kedy videla, veľmi smutný a špecifický. Šialený svet kde autá majú volant v kufri, klavír mieša drinky a hlavná hrdinka Chloé má na pľúcach lekno, ktoré ju postupne ničí. Chloé musí byť stále v horách, musí mať okolo seba kopec kvetín a môže piť len dve lyžičky vody denne. Lekno postupne ruinuje Chloé aj všetko okolo nej. Ak máte chuť na nie veľmi veselý surealistický film, určite si pozrite Penu dní.


Obľúbený citát: Skutočnosť je taká, že masy sa mýlia a jednotlivci majú vždy pravdu.

4. Večný svit nepoškvrnenej mysle
Krásna Clementine s mandarínkovými vlasmi sa rozhodla, že si svojho priateľa Joela vymaže z mysle. Po úspešnom zákroku na experimentálnej klinike na Joela úplne zabudne. Joel je z toho  nešťastný a tak sa rozhodne podstúpiť rovnaký zákrok. Ten sa však nepodaril a vznikol z toho dosť veľký prúser.Obľúbený citát: Koľko času strávime s človekom iba preto, aby sme zistili, že ho nepoznáme.

5. Životopisné filmy
Frida, Pollock, Coco Chanel, Prežila som Picassa.... Nie vždy sa zhodujú so skutočnosťou, ale rada sa pozriem na životy slávnych ľudí. Takéto filmy ma vždy veľmi inšpirujú. 


Obľúbený citát: Nemaľujem sny, alebo nočné mory, maľujem svoju vlastnú realitu. 

6. Čokoláda
Tento film pozná asi každý, ale stavím sa s vami, že ste ho už dlho nevideli...musíte to napraviť :).


Obľúbený ciát:
Serge Muscat: V očiach božích sme stále ešte svoji.
Josephine Muscatová: Tak to musí byť slepý.


7. Faunov labyrint
Rozprávka, ktorú deťom určite nepúštajte. Dvanásť ročná Ofélia sa zatúla v labyrinte a tam stretne Fauna, ktorý jej prezradí, že je stratenou princeznou. Na to aby sa dostala do svojho kráľovstva, musí splniť niekoľko úloh. Ofélia musí utiecť aj pred týmto monštrum na obrázku.  


8. Život je krásny
Jeden z mála filmov, pri ktorom som plakala. Väčšinou ma ani tie najsmutnejšie filmy nerozplačú, ale tento je výnimka. Talianskeho čašníka Guida spolu s jeho malým synom odvezú do koncentračného tábora. Guido počas celej doby predstiera, že to je len hra, aby ochránil svojho syna pred šokujúcimi udalosťami, ktoré sa okolo nich odohrávajú. Táto hra je pripravená na počesť narodenín Guidovho syna a na konci ich oboch čaká veľká odmena...


 Obľúbený citát: Nič nie je dôležitejšie než zbytočnosti.

Zaujal vás nejaký z týchto filmov? Pozriete si niečo?

12 komentárov:

 1. Odpovede
  1. Audrey Hepburn milujem :).....ona má všetky filmy skvelé :)

   Odstrániť
 2. Musím se přiznat, že jsem ani jeden z těchto filmů neviděla,ale asi to nejspíš napravím :)

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. Ja mám veľmi špecifický vkus na filmy.....aj na knihy. Je pravda, že si pozriem takmer čokoľvek. A páči sa mi aj veľa "komerčných" filmov. Ale citový vzťah mám len ku divným filmom :)

   Odstrániť
 3. Tvoj muž by rád podotkol, že on zaspí aj pri svojich filmoch :D ale pri tých tvojich sa aspoň snažím nezaspať. :*

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. Áno láska snažíš sa. Veď ja si to cením :)

   Odstrániť
 4. Tyyjo, zajimavy vyber. Pri Pene dni mi hned naskoci scena (zezacatku) kdy si ten chlap ustrihne vicka a pan mysak na tom uklouzne. Z toho mam husinu jak je to slizky,D. Faunuv l. je super, ale ta priserka fakt psycho.

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. Ja som mala zimomriavky pri viacerých scénach. Je to naozaj divný film. Foto príšerky som vybrala naschvál...nech naozaj nikoho nenapadne púšťať to deťom :D

   Odstrániť
 5. Tyyjo, zajimavy vyber. Pri Pene dni mi hned naskoci scena (zezacatku) kdy si ten chlap ustrihne vicka a pan mysak na tom uklouzne. Z toho mam husinu jak je to slizky,D. Faunuv l. je super, ale ta priserka fakt psycho.

  OdpovedaťOdstrániť