piatok 11. decembra 2015

Čistič štetcov Missha Perfect Brush Cleanser

Ahojte, určite viete, že čistenie kozmetických štetcov je veľmi dôležité. V špinavých štetcoch sa šíria baktérie, usádza sa tam prach a zachytáva sa špina. Ak štetce pravidelne neumývate, koledujete si o vážne problémy, pretože celý ten mix špiny si dávate na tvár. Ja štetce čistím buď vo vode so šampónom alebo pomocou špeciálneho čističa štetcov. Najnovšie sa mi do rúk dostal tento čistič Missha.Ja som ani nevedela, že Missha vyrába čistič na štetce. Bola som veľmi milo prekvapená, keď som naň náhodou natrafila na internete. Nie je ani veľmi drahý, 250ml stojí sedem eur, tak som neváhala a objednala ho.

Čistič má trochu nepraktické balenie. Chýba mi rozprašovač, takže musím obsah preliať do inej fľaštičky.


Štetce som naschvál ešte zašpinila, aby ste videli, ako čistič funguje.


Čistič si musím vyliať do ruky, lebo nemá žiadny aplikátor. Ak by som ho naliala priamo na štetec, bála by som sa, že sa voda dostane do časti, kde je štetec prilepený o rúčku a kde držia štetinky. To by spôsobilo, že by sa mohlo poškodiť lepidlo a štetinky by vypadávali zo štetca. Štetce namočím priamo do tekutiny, ktorú mám naliatu v ruke a tak sa čistič dostane len tam, kde potrebujem. Štetce následne utriem do papierovej servítky a opakujem tento proces, kým štetce nie sú čisté. Nude odtiene očných tieňov a tekuté produkty dostane zo štetca hneď na prvý krát. S farbami je to trošku komplikovanejšie, tam musím čistiť dvakrát. Štetec na lícenku dokonca trikrát.
Čistič najlepšie vyčistí make-up. To mu fakt ide na jednotku. Na štetci som mala aj červený rúž a ten tiež odstránil bez problémov. Krémové produkty celkovo čistí veľmi ľahko.

Horšie je to s púdrovov kozmetikou. Púdre a nude očné tiene, nie sú až taký problém ako farby. Aj keď je štetec čistý, zostane v ňom nádych po tej farbe, ktorá bola na ňom.

Čistič veľmi pekne vonia. Je to kvetinová vôňa, nie však rušivá. V čističi vôbec necítiť alkohol. Neviem či tam je, pretože zloženie je napísané v znakoch. Ale ak je tam, tak len v minimálnom množstve. Preto štetce odporúčam ešte ľahko prestriekať dezinfekciou, aby sa baktérie určite zničili.
Keď štetce uschnú nie sú také vypelíchané. Čistič je veľmi jemný a štetce nepoškodí. Štetinky sú stále veľmi jemné a držia tvar.

Plusy:
Dobre čistí hlavne krémové produkty
Dobrá cena
Veľké balenie
Vôňa
Je šetrný ku štetcom

Mínusy
Nepraktické balenie
Neobsahuje alkohol

Ako čistíte štetce vy? 


4 komentáre:

 1. Já mám čistič Ebelin z Dmka a vyhovuje mi :)

  Ili Libertad

  OdpovedaťOdstrániť
 2. Čistič vyzerá celkom dobre, uvažujem o kúpe nejakého nového :)

  Pozývam ťa na vianočnú Giveaway, ktorá práve prebieha na mojom blogu :)
  Hello, my name is Ev

  OdpovedaťOdstrániť