utorok 4. augusta 2015

theBalm Smoke Balm Volume 2- recenzia

Kozmetika theBalm ma dostala!!! Už do prvého produktu som sa zamilovala a táto láska pretrváva ďalej. Nedávno som využila akciu 2+1 zdarma a zakúpila som si niekoľko ďalších produktov. Medzi nimi bola aj táto paletka očných tieňov. Chcela som vyskúšať očné tiene od theBalm a potrebovala som nejaké malé balenie neutrálnych farieb. Lepšie sa s nimi cestuje, ako s veľkou paletkou. Takže voľba bola jasná.


Bože môj...kozmetické obaly asi nemôžu byť krajšie. TheBalm v obaloch proste vedie. Niekto nemá rád papierové obaly, ale mne to vôbec nevadí. Samotná paletka Smoke Balm má papierový prebal, ktorý vyzerá presne tak isto, ako paletka. Paletku používam takmer každý deň. Obľúbila som si ju tak veľmi, že si ju nešetrím len na cesty. Balenie obsahuje aj zrkadielko. Je malé, ale v núdzi poteší


Oficiálny popis:
Paleta 3 očných tieňov pre prirodzené a dymové líčenie očí. S Smoke Balm vytvoríte dymové líčenie očí behom okamihu.
Trojité mleté pigmenty
Hodvábna textúra, nepráši, vysoká pigmentácia.
Tiene sa dajú použiť na sucho aj na mokro.
Bez parabénov, netestované na zvieratách, vyrobené v USA.


Môj názor:
Túto paletku som si vybrala hlavne preto, že obsahuje zlatý tieň. Zlatú na očiach milujem. Na ostatné tiene som sa tak nesústredila a bola som veľmi prekvapená, keď mi tiene prišli domov. Paletka namiesto klasickej čiernej farby obsahuje tmavo zelený tieň so shimmerom. Takúto kombináciu som naozaj nečakala ale príjemne ma prekvapilo, ako vyzerá na očiach. Je to netradičné a zelený tieň, sa vďaka shimmeru pekne odráža vo svetle.

Pigmentácia je skvelá. Paletka patrí medzi najpigmentovanejšie očné tiene, aké mám. Na ruke je len jediná vrstva, bez bázy na očné tiene. S tieňmi sa dá vykúzliť jemné, denné líčenie, ale vďaka tmavému zelenému tieňu aj klasické smokey eyes. V prípade núdze sa dá stredne tmavý, hnedý tieň použiť aj na obočie, pretože neobsahuje shimmer. Samozrejme, ak máte svetlé vlasy, inak by to nevyzeralo prirodzene.

Páči sa mi aj zloženie tieňov, neobsahuje parabény a produkt nie je testovaný na zvieratkách, z čoho mám obrovskú radosť :).Tiene som skúšala len na sucho. Nemám rada, keď sa tiene používajú na mokro, ťažšie sa mi s nimi pracuje. Pigmentácia je skvelá, aj keď je tieň suchý, tak sa mi to zdá zbytočné.

Textúra je naozaj zamatová. Tiene sú namleté na jemno a vôbec neprášia. Dajú sa krásne vrstviť a tieňovať. Pracuje sa s nimi naozaj dobre.


S výdržou to mám tak, že s bázou mi drží všetko a bez bázy žiadny tieň. Neviem výdrž objektívne posúdiť, pretože sa mi zlievajú všetky tiene. Thebalm Smoke Balm však dali s bázou aj 40 stupňové horúčavy, pot a tancovanie. Večer boli trošku zliate, ale keď som si prešla po viečku nebolo mastné, ako zvykne, ale stále jemné a zamatové. To sa mi stalo len s týmito tieňmi. Celodenný výlet do Benátok v teple však nevydržali. Zliali sa.


Táto paletka mi veľmi vyhovuje. Zložením tieňov, veľkosťou, pigmentáciou, výdržou....proste všetkým. Trošku ľutujem, že som si nezobrala aj druhú verziu, ktorá obsahuje studené farby.

Máte skúsenosti s tieňmi od theBalm? Prekážajú vám papierové obaly a kupujete si kozmetiku len v pevnom plaste?

5 komentárov:

 1. Nemám skúsenosti s tieňmi od theBalm, ale rada by som to vyskúšala :) vyzerá to super :) a papierové obaly mi nevadia ale radšej mam plast :)

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. Veľmi pekné sú aj paletky nude tude a nude dude. Skús si ich nájsť na nete :)

   Odstrániť
  2. ďakujem za odporučenie, určite pozriem :)

   Odstrániť
 2. Tento komentár bol odstránený autorom.

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. Neviem prečo sa stáva, že sa mi komentáre zobrazujú niekedy dvakrát.

   Odstrániť