štvrtok 6. augusta 2015

Tereza Loves...vlastná kozmetická značka

Ahojte baby, určite viete, že sa snažím používať len prírodné produkty. Hlavne pre moju aknóznu, mastnú, citlivú pleť je to vykúpenie. Od kedy používam prírodné produkty moje akné sa zlepšilo a mastnota ustúpila. Keďže nie som žiadny chemik, biológ a podobne, nerozumiem všetkým tým chemickým názvom v zložení a preto neviem, či je produkt naozaj "neškodný", alebo to len píšu na etikete. Preto som sa rozhodla, namiešať si vlastné produkty. DIY kozmetika je veľmi jednoduchá a s vytvorením etikety môže mať každá z vás vlastnú kozmetickú značku :).DIY Prírodný toner na problematickú pleť

Potrebujeme:
Vyčistenú, sterilizovanú sklenenú nádobu.
Minerálnu alebo destilovanú vodu.
Jablčný ocot
Prírodný éterický olej (ja som použila levanduľový)
Môžeme pridať aj pár kvapiek citrónu, no na opálenú pleť to neodporúčam. Citrón má bieliace účinky.Takže ak máte nejaké fľaky po akné v zime môžete použiť aj verziu s citrónom.


Do polky nádobky nalejeme jablčný ocot a do druhej polovice nalejeme vodu. Keďže táto zmes neskutočne smrdí, pridáme pár kvapiek éterického oleja. Netreba to s ním prehnať, aby pleť zbytočne nepodráždil.

Mne vyhovuje takýto pomer, no ak máte veľmi citlivú pleť, použite menej jablčného octu. Musíte si vyskúšať, čo vašej pleti vyhovuje. Toner skladujeme v chlade najviac dva týždne.

Minerálna voda

V ďalšej fľaštičke sa neskrýva žiadny DIY  zázrak. Vo fľaštičke je čistá voda Evian. Zvykla som si pleť čistiť ružovou vodou, ale je to veľmi nákladné ( 3 dcl = 10 eur), preto som sa rozhodla vymeniť ju za Evian (2 litre = 2,50). Mám hydrofilný odličovač, preto pred použitím musím tampónik najskôr navlhčiť. Robila som to s ružovou vodou a minula som aspoň 6 tampónikov a polovicu fľaštičky ružovej vody. Hľadala som lacnejšiu alternatívu a snažím sa na pleť nepoužívať vodu z vodovodu (nerobí mi dobre chlór) preto bola minerálna voda najlepšia voľba. Nemusíte nevyhnutne použiť Evian. Ja som sa tak rozhodla, pretože je to jedna z najlepších vôd na svete.


Moja čistiaca rutina

Ráno 
Nastriekam si na pleť Evian a zotriem ho tampónikom. Na tampón nastriekam toner a vyčistím s ním pleť. Po zaschnutí prestriekam pleť ružovou vodou.

Večer
Pomocou Evianu a hydrofilného odličovača odstránim všetok make-up a nečistoty. Pleť pomocou minerálnej vody zbavím mastnoty z odličovača. Vyčistím si pleť tonerom a počkám kým zaschne. Nanesiem na pleť Skin Savior, prestriekam ho ružovou vodou a v vmasírujem do pleti.


Akné mám oveľa lepšie a pleť dokáže lepšie regulovať mastnotu. Nemám úplne čistú tvár, ale je to oveľa lepšie, ako keď som používala chemickú kozmetiku. Prírodné produkty používam asi rok a túto kombináciu asi mesiac a postrehla som zlepšenie.

Pleť sa mi zhorší len keď sa prežieram nezdravými vecami, zanedbám čistenie a počas tých prekliatych šiestich dní v mesiaci.

Stále mám aktívne akné, riešila som to aj s odborníkmi a doktormi, no nikto mi ho nedokázal vyliečiť. Prírodná kozmetika, zdravá životospráva, veľa spánku a psychická pohoda mi pomáhajú vyhnúť sa najhorším stavom. A keď sa človek cíti dobre, je vyspaný a dobre najedený je mu jedno, že má nejaký "jebák" v strede čela... no nie? :)

Máte problémy s akné? Používate prírodnú kozmetiku? 

8 komentárov:

 1. Veľmi super článok, skvelé rady :) a akné našťastie nemam, a prírodnú kozmetiku používam rada :)

  OdpovedaťOdstrániť
 2. Já zůstávám u té klasické, přece jen je ta přírodní někdy hůře sehnatelná a ve většině případů dražší, ale nápad super, taky mám moc ráda DIY.

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. Ja veľmi rada chodím do dm a obrovský výber majú v Rakúsku, tam sa bohužiaľ nevie každý dostať.

   Odstrániť