piatok 10. júla 2015

Čo robiť v lete?


Leto je moje najobľúbenejšie ročné obdobie. Milujem teplo, slniečko a nerobia mi roblémi ani extrémne teploty. Leto si priam užívam. Keďže je toto pravdepodobne moje posledné prázdninové leto (budúci rok končím magistra) je to  pre mňa veľká výzva užiť si ho najviac, ako sa dá. Nechcem sa nudiť a sedieť doma na zadku. Podelím sa s vami o pár letných aktivít, možno vás inšpirujem a vaše leto bude rovnako nezabudnuteľné, ako to moje <3 <3 <3


1. Cestovateľská horúčka
Toto leto plánujem vidieť čo najviac nových miest. Chcem precestovať celý svet. Už som navštívila Ischiu ( Taliansky ostrov), Liberec, Kutnú Horu a chystám sa do Grada, NY a LA. Toto leto rozhodne nestrávim doma! Cestovanie je veľká zábava. Určite sa niekam cez leto vyberte....aj keby to mal byť len predĺžený víkend v malom mestečku. Treba spoznávať svet, ale aj vlastnú krajinu.

2. Čas pre priateľstvá
Leto je ako stvorené pre priateľstvá. Je tu priestor na utuženie starých priateľstiev, ale aj na vytváranie nových. Párty na byte, spoločné stretnutie v kaviarni, prechádzka po meste. Napíšte aspoň piatim kamarátom a dohodnite si s nimi stretnutie hneď teraz. Šup, šup!!!

3. Pikniky, pikniky, pikniky...
Môj muž má prácu asi 7 minút od nášho bytu. Chodí na obedy domov, na domácu stravu. Plánujem  presunúť čo najviac obedov do nedaľekého parku. Veľa jedla, oddychu a smiechu v prírode cez obednú prestávku... to je luxus, ktorý sa už tak niekde nevidí.


4. Učiť sa jazyky
Aby som úplne nespohodlnela a nezlenivela, plánujem sa toto leto aj vzdelávať. Pustila som sa do učenia taliančiny. Taliansko milujem najviac na svete....ich jedlo, povahu, sladkosti, more. Kto raz ochutná taliansky DOLCE VITA zamiluje sa na celý život. Učím sa z knihy, pomocou cd, ale najviac som si obľúbila aplikáciu Duolingo. Je to skvelá aplikácia, a keď sa chcete sami pustiť do nejakého jazyka je to ten najjednoduchší spôsob.

5. Nasadnúť na prvý vlak
Vždy som snívala o tom, že prídem na vlakovú stanicu a kúpim si lístok na prvý vlak. Je to dobrodružné, keď neviete kam sa dostanete. Len dúfam, že sa nedostanem niekde, kde som už bola, bola by škoda nenavštíviť nejaké nové miesto.


7. Prečítať veľa kníh
Knihy sú neodmysliteľnou súčasťou môjho života. Čítanie rozvíja fantáziu a slovnú zásobu. Hlavne počas dlhých ciest sú knihy skvelou zábavou. V lete mám rada knihy, ktoré sa ľahko čítajú a majú jednoduchý a zábavný dej. Odporúčam Kam si zmizla Bernadette, Lekcie madam Chic, Recept na šťastie, Zmrzlinová kráľovná, Stratení a nájdení.

8. Starať sa o seba
Tento bod praktizujem počas celého roka, ale cez leto sa o seba starám obzvlášť rada. V lete je priam povinnosť mať upravené nohy a pekne nalakované nechtíky. V lete rada cvičím, chodím na prechádzky, tancujem a hýbem sa. Nezabúdam na zdravú stravu, k letu ovocie a zelenia proste patrí.

9. Nájsť priestor na svadbu
Toto leto chceme definitívne nájsť ten správny priestor. Myslím si, že nie sme  nároční. Potrebujeme len veľký priestor (najlepšie biely...som ochotná maľovať :)) s vlastnou kuchyňou a fungujúcimi záchodmi. Zvažujeme aj nejaký kultúrny dom. Keďže máme všetko vlastné (známi je mäsiar, mužov otec vinár, koláčiky sú najlepšie domáce a výzdobu mám už premyslenú do bodky) svadba v reštaurácií nie je pre nás dobré riešenie. Ak viete o niečom peknom na trase medzi Lučencom a Banskou Bystricou sem s návrhmi!


10. Filmový maratón a autokino
Obliecť si ľahký saténový župan, roztiahnuť gauč, pripraviť veľa jedla a pitia a pozerať obľúbené filmy od ráno do rána. Neznie to ako skvelý letný plán?
Tento rok sme objavili aj letné autokino....dnes sa tam chystáme prvýkrát. Som rada, že sme už ten film videli, lebo sa plánujeme celý dej prebozkávať na zadnom sedadle :).  A to si píšte, že do autokina budeme chodiť čo najčastejšie.

11. Pozorovať padajúce hviezdy
Každý rok, vždy koncom júla a začiatkom augusta padajú perzeidy. Tento rok sa maximálna spŕška hviezd odhaduje 12.-13. augusta. Dúfam, že budem sedieť niekde na tráve, popíjať víno a 100 krát za hodinu si želať aby sme boli všetci zdraví, šťastní a zamilovaní...lebo iba na tom záleží.


Čo plánujete robiť v lete vy? Zaujímal by vás aj nejaký článok o svadobných prípravách? Aké knihy by ste mi odporučili?
4 komentáre:

 1. Super článok, tíško ti závidím to cestovanie po Amerike. Ja som momentálne v Chorvátsku aj z rodinou ale o týždeň sa opäť vraciam do Anglicka, kde žijem a pracujem spolu s mojím priateľom. Určite pôjdeme na nejaký ten piknik len si musíme ešte kúpiť piknikový kôš. Cestovanie asi vynecháme, aspoň to cez leto a na dáku dovolenku vyrazíme moŽno neskôr v jesenných mesiacoch ale hodláme cestovať po Anglicku a Irsku. :)

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. Wow nemas mi co zavidiet.... Tvoje plany vyzeraju skvelo!! Precestovat Anglicko a Irsko musi byt super.... A piknikovy kos tiez nemame, chodime zatial s platenou pruhovanou taskou, ale aj tak je to fajn :) len sa tam zmesti menej jedla :(

   Odstrániť
 2. Mas krasne plany na leto. Trochu zavidim LA ale do NY sa chystam aj ja.

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. To je super že ideš do NY....plánuješ aj nákupy kozmetiky? :)

   Odstrániť