štvrtok 18. júna 2015

U nás doma- Nápady na skrášlenie domova

Ahojte baby :-). Už určite viete, že dekorovanie a zdobenie nášho príbytku je môj veľký koníček. Kedže nechcem do dekorácií investovať veľa peňazí, snažím sa skrášľovať byt svojpomocne. Pomáhajú mi knižky, časopisy, farebné papiere, porcelán, washi pásky, ale aj stužky a rôzne obrázky.


Knihy ako obrazy
Mám rada knihy, ktoré majú krásne obálky (samozrejme, obsah je veľmi dôležitý). Knihy potom v knižnici vystavím a skryjem za ne neporiadok, ktorý tam niekedy panuje. Takto upravená knižnica pôsobí útulne a zaujímavo. Ja som ku knižkám pridala aj DVD a malú bábiku z môjho dectva.

Veci  môžu mať aj iné využitie
Skúste nájsť veciam iné využitie. Ja rada používam fľaše, čajníky a hrnčeky ako kvetináče. Misky a šálky ako stojany na šperky. Vázy ako stojan na knihy a časopisy a stužky z darčekov ako mašličky na sviečky. Kreativite sa medze nekladú.


DIY stojan na knihy a časopisy: 
Hranatú vázu som kúpila v Tescu. Podobnú nájdete aj v Ikea alebo v iných obchodoch s dekoráciami. Na internete som si našla logo parfumu Chanel 5 vystrihla som ho do požadovanej veľkosti a nalepila som ho na vázu. Teraz váza slúži na odkladanie kníh.


Washi pásky
Tieto dekoratívne pásky nemajú obmedzenie. Môžete ich využiť akokoľvek a vždy budú vyzerať dobre. Ja som ich použila na škatuľky, na stenu na sviečky, lepím si ich aj do diáru a do zošitov. Využívam ich naozaj akokoľvek.
Obrázky, obrázky, obrázky.....
Rada si vyhľadávam rôzne obrázky na internete. Dekorujem s nimi naozaj čokoľvek. Lepím ich na stenu, robím z nich pohľadnice alebo ich zarámujem a vystavím na parapete.DIY Farebné obrázky:
Na internete si nájdem obrázok, ktorý sa mi páči. Vytlačím ho a  vystrihnem. Keďže tlačím na klasický papier, obrázky sú veľmi mäkké. Zoberiem si farebný papier a vystrihnem ho podľa toho, aký mám obrázok. Mne sa najviac páči, keď je farebný papier o 1,5 cm väčší ako obrázok. Potom už len obrázok nalepím a vystavím ho kde chcem. Mám veľa takýchto obrázkov a striedam ich podľa počasia a nálady. Veselé dámy z Kuby a slečna s limonádou mi teraz zdobia kuchyňu.


Myslím si, že dekorácie sú otázkou vkusu každého z nás. Moje heslo znie, skrášľovanie domu, bytu, izby, alebo len malého priestoru na internáte neberte príliš vážne. Malé veselé detaily dokážu s priestorom robiť zázraky. Oplatí sa zariaďovať postupne a veci dekorácie si vyrábať vlastnoručne.

Ako využívate washi pásky vy? Aká je vaša obľúbená dekorácia?

6 komentárov:

 1. Jeee, ty jsk moc sikovna a tak krasne ty to jde :) moc se mi libi ta dekorace s koralky a tu panenku si jeste pamatuju :D a washi pasky jsou moc super, ty mam rada :)

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. Aj ty si mala takú istú bábiku? :) ja som ju mala veľmi rada.

   Odstrániť
 2. Ja som zatiaľ washi pásiky používať nezačala, dlho som o nich ani nevedela, až vďaka blogom.

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. Ja som ich tiež dlho nepoužívala, ale teraz si neviem predstaviť domov bez nich :)

   Odstrániť
 3. Veľmi Zauímavý článok, pozívam ťa na súťaž na mojom blogu:
  ♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥
  http://www.lifewithmishel.blogspot.sk/2015/06/big-giveaway.html

  xoxo Mishelle

  OdpovedaťOdstrániť