štvrtok 1. januára 2015

Novoročné predsavzatia

Ahojte, je tu nový rok a s ním aj novoročné predsavzatia. Dávam si ich posledné 3 roky a splním ich tak na 75 percent. Myslím si, že je to celkom dobrá úspešnosť. Úspech tkvie v tom, že si svoje predsavzatia napíšem do diára. Mám ich stále na očiach, každý deň, preto na ne nezabudnem a snažím sa ich splniť. Nejde o klasické frázy, ako chcem schudnúť, nefajčiť, nepiť, nejesť... Ak chcem s niečim prestať, prestanem keď chcem, nepotrebujem na to nový rok. Ide o predsavzatia, ktoré ma obohatia, niečo naučia a zlepšia mi život. Dnes sa s vami o ne podelím.1. Navštíviť nové miesto.
Svet je veľký. Miest na spoznávanie veľmi veľa a je škoda vracať sa na niektoré miesta viackrát, ak nepočítam tie, ktoré milujem. Preto rada spoznávam nové miesta, či už na Slovensku alebo v zahraničí.


2. Naučiť sa 5 nových receptov
Toto predsavzatie má najradšej môj muž :). Naučiť sa neznamená raz niečo uvariť, ale nájsť vynikajúci recept a navariť ho z hlavy aj o polnoci. Najradšej mám jedlá z talianskej kuchyne. Ľahké, zdravé a nenáročné na prípravu. O nové recepty sa samozrejme rada podelím aj na blogu.


3. Vzdelávať sa
Naučiť sa pracovať s excelom, corelom, zlepšiť sa v photoshope či znova začať strihať videá. Je toľko možností v čom sa zlepšiť, treba len prekonať vlastnú lenivosť a pustiť sa do toho.


4. Poriadok je chic
Nie vždy sa mi chce umyť riad hneď po večeri, vyprášiť koberec a poumývať podlahu. Priznávam, som tak trošku neporiadna, ale snažím sa s tým niečo urobiť, a to sa počíta nie? Uprataný byt tak, že návšteva môže prísť kedykoľvek, je to, čo chcem tento rok dosiahnuť.


5. Nezanedbávať sa
Určite to poznáte.....nechce sa mi umyť vlasy, veď ešte jeden deň vydržia, tá odrastená farba nevyzerá až tak zle, nechty si prelakujem až zajtra, veď to nie je katastrofa. Ale priznajme si, že je. Dobre vieme, že to vyzerá otrasne, ale aj tak to všetky viac či menej robíme. A ja vôbec neviem prečo. Veď odísť z domu každý deň svieže, voňavé a upravené je to najmenej, čo môžeme pre seba urobiť. Preto dávam STOP mastným drdolom, ošúpaným lakom na nechtoch a neupravenému vzhľadu.


6. Ísť aspoň 4-krát do divadla
Toto je moje najmilšie predsavzatie. Dávam si ho každý rok. Obliecť si malé čierne šaty, namaľovať dramatickú linku, prehodiť si cez plecia mužove sako a poplakať si pri talianskej opere je už klasika. Divadelné večeri sú moje obľúbené.7. Deň bez techniky
Jeden deň bez techniky v týždni chceme zaviesť už dlhšie, no akosi to stále nevydá. Prísť zo školy a práce, nezapnúť ani televízor, ani počítač, nedvíhať telefón a nehrať sa hry je to, po čom moje srdce túži. Ležať v posteli, čítať knihy, dlho sa rozprávať, dať si voňavý kúpeľ a popíjať vínko pri sviečkach...presne tak si to predstavujem.8. Byť pozitívna a trápiť sa len jeden deň
Všimla som si, že my ľudia sme zvláštni. Cez deň sa nám stane 100 pozitívnych vecí a 2 negatívne a necháme si tým pokaziť celý skvelý deň. Večer sa sťažujeme, čo hrozné sa nám stalo a zaspávame s myšlienkami na to zlé. Chcem s tým skoncovať, byť pozitívne naladená, viac sa usmievať a tešiť sa zo života ako Taliani či Francúzi. Ak je naozaj deň blbec, treba sa trošku potrápiť, no ráno to treba hodiť za hlavu a začať od znova, nie nadarmo sa hovorí, daj každému dňu šancu, aby sa stal najkrajším dňom v tvojom živote.Toto sú moje novoročné predsavzatia a dúfam, že ich všetky úspešne splním. Teším sa na nový rok, na nové zážitky, nových ľudí, vlastne na všetko nové.  Želám vám veľa úspechov a príležitostí viesť taký život, aký chcete.Aké sú vaše novoročné predsavzatia? Dávate si nejaké? Aká je vaša úspešnosť?

6 komentárov:

 1. Ten den bez elektroniky musím taky dát.. I když třeba přes léto, když jsme na chatě, tak tam internet ani počítač nemáme, takže tak.. :D :) A ty recepty máme stejně - strašně mě baví péct, takže se chci určitě zase něco dalšího naučit :)

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. Ja sa to snažím zaviesť už pol roka :DDD a stále pochybím. Ale tento rok som odhodlaná. Aj ja rada pečiem, ale snažím sa odolávať maškrtám :).....držím palce pri naplnení predsavzatí :)

   Odstrániť
 2. Zajímavá a hezká předsevzetí :) Já si žádná nedávám, pokud něco chci udělat, tak to udělám v průběhu roku spontánně :)

  Welcome!♥Reviews everywhere

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. Ja počas roka zabúdam :) takto to mám pekne spísané a musím to už splniť :) keď som to dala aj takto verejne :D

   Odstrániť
 3. Odpovede
  1. Ja keď si to nenapíšem tak na to zabudnem a idem len raz či dvakrát.

   Odstrániť