nedeľa 30. novembra 2014

Inšpirácia na tradičné Vianoce

Ahojte zlatíčka :). Dnes je prvá adventná nedeľa a s mužom sme sa rozhodli, že je čas vyzdobiť si domov. Tento rok sme vsadili na tradičnú výzdobu. Ozdoby sme nekupovali. Všetko som vyrobila sama. Bolo to veľmi jednoduché, ale stále to veľa času.  Nebojte sa, ak by ste si chceli niečo podobné vyrobiť, máte do Vianoc ešte veľa času.


Začala som so sušením ovocia. Nakrájala som pomaranče, citróny a grepy. Dala som ich na papier na pečenie a na radiátor. Pravidelne som ich otáčala, kým neboli uschnuté. Potom som z ovocia vyrábala rôzne ozdoby. Použila som ich napríklad na výrobu Vianočného venca na dvere.


Veniec so zvončekmi som kúpila, všetko ostatné som však vyrobila sama. Prilepila som škoricu a žalude na pomaranče. Vyrobila som mašle a ozdobila perníčky. Všetko som na venček pripevnila drôtikom a teraz nám vysí na dverách.

Ďalšie ozdoby boli na vianočný stromček. Použila som oriešky, na ktoré som prilepila špagát. Ozdobené perníčky, ovocie a mašle.
Perníčky som zdobila prvý krát. Piekla ich moja svokra a ja som ich len ozdobila. Chcela som piecť zdravé špaldové perníčky, bohužiaľ nebol na to čas. Na zdobenie som mala klasickú cukrovú hmotu z bielkov a práškového cukru. Červenú glazúru som pripravila zo žĺtka a červeného potravinárskeho farbiva.


Chcela som vyrobiť aj adventný veniec. No klasické vence mi prídu už otrepané. Zvolila som jednoduchú formu. Sviečky z Ikey som ozdobila iba stužkami. Na každú sviečku som pridala o stužku viac, znázorňujú čísla.


Som pripravená aj na Mikuláša. Ušila som sobíkové balíčky, kde potom zabalím sladkosti


Okrem vyrobených vecičiek som niečo aj kúpila.


Červené servítky, vianočnú ružu, ponožky z Tesca, vianočný čaj z Marks and Spencer. Vosky Yankee candle s vôňou Christmas cookie a Cranberry pear. Hrnčeky s vianočným motívom, sprej Glade s vôňou jablka a škorica a vonné oleje, klinček a slivka.

Zatiaľ je to všetko z našej vianočnej výbavy. Ešte nám chýba imelo a darčeky :)Ako ste na tom vy? Máte už výzdobu? Nakúpili ste už nejaké  darčeky? 


2 komentáre:

  1. Jůůů vy už máte stromeček? :)

    OdpovedaťOdstrániť
    Odpovede
    1. Tento rok sme naschvál tak skoro kupovali lebo som chcela dať výzdobu na blog :) ak by sme mali na poslednú chvíľu tak už by nikto nestihol vyrábať ozdoby :)

      Odstrániť