štvrtok 6. novembra 2014

DIY Škoricový peeling

Ahojte kočky :) nedávno som si vyrobila domáci škoricový peeling. Testovala som ho už niekoľkokrát a je neskutočný. Okrem odstránenia odumretých buniek, vyhladenia pokožky vám zaručí aj krásne hydratovanú pokožku. Navyše jeho škoricová vôňa vám krásne rozvonia telo aj kúpeľňu a je veľmi príjemná hlavne v týchto chladných mesiacoch. Je veľmi jednoduché si ho vyrobiť. Tak poďme nato.


Potrebujeme:
Oleje. Ja som použila kokosový, olivový a makadamový. Môžete zvoliť aj inú kombináciu alebo iba olivový olej.
Škoricu, aj mletú aj škoricové drievka.
Cukor.
Nádobku kde peeling zmiešame.Nádobku vyčistíme a vydezinfikujeme. Nalejeme približne do polovice oleje. Pridáme mletú škoricu a zamiešame. Postupne pridávame cukor. A takto pokračujeme kým nádobka nebude plná. Následne do peelingu zapichneme škoricové drievko. Slúži na lepšie naberanie peelingu, pretože ak by sme ho naberali mokrými rukami cukor by sa postupne rozpúšťal.Peeling používam väčšinou na telo, pretože na tvár sú zrniečka cukru príliš veľké. Ak si peeling dobre neumyjete, telo zostane potiahnuté olejovým filmom. Je to vhodné ak potrebujete telo extra hydratovať. Ak sa však filmu chcete zbaviť, stačí sa len umyť sprchovým gélom.

Je to skvelá alternatíva ku klasickým peelingom. Mám ho veľmi rada, používam ho pravidelne a moja pokožka je ako bábätko :).

Zaujal vás domáci peeling? Máte radi vôňu škorice v zimných mesiacoch? Ja to priam milujem :)

6 komentárov:

 1. mmm už cítim tu vônu ... taktoto rozhodne skúsim :)

  http://byfoxygreen.blogspot.sk/

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. vonia neskutočne :)..určite to skús, neoľutuješ.

   Odstrániť
 2. páni,vypadá úžasně! :) asi si ji pořídím

  OdpovedaťOdstrániť
 3. Výborný nápad určite to niekedy vyskúšam, občas ma chytia takéto domáce nápady, experimentujem najmä s medom alebo s hocičím, čo doma nájdem.
  Bianka

  OdpovedaťOdstrániť