pondelok 13. októbra 2014

The Body (Cruel) Shop

Ahojte kočky, viem, že som dlhšie nenapísala článok, ale musela som byť pri mojej kamarátke. Potrebuje oporu a keď sa jedná o kamarátov všetko ide bokom. Aspoň u mňa je to tak. Po týždni som prišla domov a pustila som sa do nového článku. Dnes to bude o kozmetickej značke, ktorá ma veľmi sklamala. Nezvyknem písať negativistické články, ale toto ma tak nahnevalo, že sa o to musím s vami podeliť. Ich marketingoví poradcovia sú vážne experti, pretože až keď som preskúmala ich produkty podrobne, zistila som, že vôbec nie sú také prírodné, neškodné a netestované na zvieratách ako sa zdá. Nie som nejaká greenpeace fanatička, hipisáčka či prírodná žena (nič proti takým ľuďom, len ja taká nie som), no poslednú dobu sa zameriavam skôr na produkty, ktoré telu neškodia, nie sú testované na zvieratách a nezaťažujú prírodu prehnane chemickým zložením. Mám pár produktov, ktoré mi vyhovujú a ešte som za ne nenašla "zelenú" náhradu, takže chápem, že niekto si s takýmito vecami hlavu neláme.  Čo mi však prekáža je, keď firmy zavádzajú svojich zákazníkov a predávajú im produkty, ktoré nie sú také, ako sa na prvý pohľad zdá. Preto u mňa skončila značka The Body Shop. Čo teda vyviedla?


The Body Shop

Značka, ktorá netestuje na zvieratách, používa Fair Trade ingrediencie, robí kampane, proti testovaniu kozmetiky na zvieratách a je taká "zelená" ako sa len dá. V čom je teda problém? Celé je to pekné, filozofia firmy a to čo robia sa mi celkom páči. Problém je v tom, že táto značka patrí pod Loreal a ako sa vie, Loreal je firma, ktorá je testovaním na zvieratách taká známa, že aj kozmetický analfabet o tom vie. Zdá sa mi úplne zbytočné podporovať The Body Shop, keď napokon peniaze, ktoré tam miniem idú firme Loreal. Takže nepriamo podporujem to, čo vlastne neuznávam. The Body Shop si to očividne uvedomuje a skvelo to maskuje, pretože na sprchovom gély (ktorý bohužiaľ stále vlastním) o tom, že ich vlastní Loreal nie je ani stopa. Dozvedela som sa to náhodou, keď som pátrala po "cruelty free" produktoch. Najlepšie na tom všetkom je, že Loreal vyrába kozmetiku viac, ako 20 značkám, dá sa povedať, že pod Loreal patrí skoro všetko. Garnier, Lancôme, Vichy, La roche posay, Mayballine, Biotherm, Giorgio Armani a veľa veľa iných značiek. Naozaj som z toho veľmi sklamaná a to znamená, že The Body Shop už nenavštívim.


Možno si myslíte, že som nejaká fanatička. Nebojte sa, naozaj nie som. Len nemám rada taký prístup ku zákazníkom. Poučila som sa a viem, že si musím značku najskôr preklepnúť a až potom nakupovať vo veľkom. Páči sa mi férový prístup, keď značka povie celú pravdu a následne si zákazník môže vybrať, či si produkt zakúpi alebo nie, Napríklad Himalaya Herbals, vie sa, že je to prírodná kozmetika, no napriek tomu používajú parabény. Nesnažia sa však spotrebiteľa oklamať a o parabénoch píšu aj na svojej internetovej stránke. Tak by to podľa mňa malo byť so všetkým.

Ak vás zaujíma testovanie na zvieratách a kde sa dá zistiť, ktoré značky testujú a ktoré nie, môžete to pohodlne vyhľadať na stránke PETA. Stačí zadať značku a vyskočí vám, ako na tom firma je.

Ako ste na tom vy? Zaujímate sa o kozmetiku netestovanú na zvieratách? Čo poviete na značku The Body Shop? 
3 komentáre:

 1. Teri tohle vše je nesmysl ;) Já byla stejná, ale tady se na pultech neobjevuje nic, co je testováno na zvířatech ;) EU to zakázala, proto máme jiné výrobky proti americe, kde je to pořád dovolené....řasenka loerál je u nich úplně jiná než u nás a to kvůli tomu, že oni jí zkoušeli bohužel na králíkovi.... takže sleduj distribuci a výrobu....na eu nesmí být nic takového vyrobeno a distribuováno ;) Jediné, co si teda nekupuj je třeba na našich eshopech nakoupený věci v americe a dovezené sem - revlon, make-up revolution atd.....tam tu jistotu nemáš
  Body shop je skvělej a rozhodně se k němu vrátím!

  Loveliness By Tess

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. Áno Body Shop je skvelý, nevravím že majú zlé produkty, alebo nekvalitné. Ale nepáči sa mi to. Je super, že u nás testovanie už zakázali, ale keď tá firma naďalej testuje v Amerike, tak je jedno aký produkt si kúpiš. Aj tak podporíš tú firmu. A keď môžem nakupovať produkty, ktoré sú kvalitné a majú čistí štít všade na svete, nevidím dôvod, prečo ďalej niečo také podporovať. Keby neexistovala žiadna iná náhrada, tak nič nepoviem, len je toľko firiem a toľko kvalitných produktov, ktoré zvieratká netrápia. Nikoho nenútim rozmýšľať takto ako ja, je to môj názor a postupne všetko čo mám nahradím cruel free produktami :). Viem, že to nič nezmení a firmy si naďalej nájdu cesty ako testovať, lebo je to najlacnejšie ale aspoň viem, že sa snažím to nepodporovať.

   Odstrániť
  2. tak takhle to taky neberu...ty peníze, které za to dám, beru že jdou do té fabriky v evropě a v USA se tenhle zisk prokáže jen v reportech...jenže to, že Body Shop je Loreál neznamená, že přímo BodyShop se na zvířatech v americe testuje....a jako poslední, jsem etla, že Loreal už taky netestuje, nevím co je na tom pravdy ;) Já bych si nekoupila značku, která je dotáhlá z ameriky a testuje....

   Odstrániť