utorok 23. septembra 2014

Príliš voňavý článok

Ahojte, kočky :). Je prvý jesenný deň a ja si ho "užívam" chorá. Doma v papučiach a bylinkovým čajom, zabalená v teplej deke. Dúfam, že vy si ho užívate lepšie :). Kedže sa necítim veľmi dobre a voňavé vecičky mi vždy vedia zlepšiť náladu, rozhodla som sa, že sa s vami podelím o moje malé voňavé poklady a vedomosti. Tento článok nie je len o parfumoch, ale o celom voňavom "procese".


1. Ako si správne vybrať vôňu.
Parfum vám vonia, ale nie ste si isté či sa ku vám hodí, alebo ste stále nenašli ten SVOJ parfém? Problém môže byť v tom, že vôňu nehľadáte správne. Nikdy nedajte na prvé pričuchnutie. Ak idete na lov do parfumérie, najlepšie spravíte, ak si streknete len jednu vôňu. Vôňa sa počas dňa mení a keď sa rozvinie nemusí vám sadnúť. Najlepšie je, vypýtať si vzorku vône (bohužiaľ predavačky nie sú vždy ochotné vám ju poskytnúť) a testovať ju aj viac dní. Ak vám vôňa nevadí ani pred spaním a vydržíte s ňou bez problémov celú noc, voňavka je tá pravá :).

2. Ako si správne aplikovať vôňu
Ak máte parfém, stačí aplikovať len pár strekov. Najlepšie na miesta, kde vám najviac pulzuje krv. Na krk ku žile, na predlaktia, trochu nezvyčajné miesto je tá jamka, z druhej strany kolien ( viete čo myslím, za nič na svete ma nevie napadnúť ako sa to volá :D). Pulzujúce miesta, rozprúdia vôňu a tá je potom výraznejšia. Najčastejšia chyba pri aplikácii je, že keď si parfém nastriekate na predlaktie otriete ho o druhé. Americkí vedci zistili, že :)... molekuly voňavky sú veľmi jemné, trenie ich deformuje a vôňa potom vydrží kratšie.3. Aby vôňa vydržala čo najdlhšie
 To, že vás vôňa stála 50 eur neznamená, že vydrží dlhšie ako Adidaska za sedem ( z vlastnej skúsenosti). Aj niektoré drahé vône sú len toaletné vody. Čo ma fakt dokáže vytočiť je, keď sa mi páči nejaká vôňa, stojí 100 eur  a má označenie Eau de Toilette. Robí to Dior  aj Channel. Investujte radšej do označenia Eau de Parfum. Tieto označenia znamenajú, koľko percent vône sa nachádza vo flakóne. Čiže, aký je ten parfém vlastne silný.

Na predĺženie vône je najlepšie vrstvenie. Podľa mňa na bežné nosenie postačí, ak si vôňu aplikujete len na pulzujúce miesta. Na špeciálne príležitosti, kde je takzvaný parfumový oblak vhodný, vôňu navrstvite na seba. Istota je, keď použijete sprcháč, telový krém a parfém s tou istou vôňou. Mne je však ľúto vyhodiť prachy na telový krém, keď za to môžem mať ďalší parfém. Preto vám prezradím môj malý trik. Postačí obyčajné telové mlieko, bez vône. Najlepšie nejaké hypoalergénne. Vytlačte množstvo, ktoré potrebujete a nastriekajte trochu voňavky. Jemne premiešajte a môžete použiť. Na sprcháč to nefunguje, bohužiaľ.

Ak chcete voňať ešte viac, ďalší trik je, nastriekať si trochu parfumu do vlhkých vlasov. Vlhké vlasy sú ako špongia a vôňu nasajú do seba. Budú voňať veľmi dlho. V nutnom prípade, môžete aplikovať aj do suchých.

Dôležité je, aby ste to nepreháňali. Všetko s mierou. Ak používate dlhšie jednu vôňu zvykli ste si už na ňu a necítite ju, vaše okolie však áno.
4. Ako voniam ja
Momentálne používam tri parfémy. Sú to viac menej moje stálice.

Chloé Chloé
Je to momentálne asi najznámejšia vôňa. Podľahla som jej aj ja. Podľa mňa vonia ako anjel. Myslím si, že ju všetci dobre poznáte a nemusím vám ju viac predstavovať.
Chloé Rose de Chloé 
Mladšia sestra známej Chloé. Podľa mňa táto značka má skvelé parfémy. Voňajú mi skoro všetky, okrem tej zelenej verzie. Táto vonia presne presne presne ako ruža. Je skvelá, veľmi jemná a čistá.
Chanel Chance
Táto voňavka je u Chanelu rarita. Na mňa vyrábajú veľmi ťažké vône. Táto je však svieža a veľmi ľahká. Kvetinová s korenistým podtónom. je to veľmi nadčasová vôňa, ktorá so hodí ku každej príležitosti.
Mám zálusk na...
Burberry MY 
Táto vôňa je úplne iná ako tie tri, ktoré používam. Je viac korenistá a ťažšia. Nepôsobí však vtieravo alebo príliš usadnuto. Ideálna vôňa na večer a chladnejšie mesiace. Na našich trhoch som ju ešte nevidela, našla som ju v Ríme a zaváhala som. Teraz ľutujem, že som si ju nekúpil :(.


5. Bonus
Videli ste už reklamy na parfémy Channel? Plné verzie, nie tie skrátené v telkách. Sú to hotové umelecké diela!!!
Môj favorit s Nicole Kidman.
Krásna Keira Knightley.
S francúzskou eleganciou Audrey Tautou.
Určite stoja zato, Chanel vyrába najdrahšie reklamy v histórii.

Aký je váš voňavý favorit? Našli ste už ten SVOJ parfém?

2 komentáre:

  1. :D já jsem tu svou vůni asi našla. Asi to už všichni ví, kdo mě čtou. YSL Elle ♥ no a k tomu dalších 20, co používám :)

    OdpovedaťOdstrániť
    Odpovede
    1. Áno to viem :).....a trochu ti závidím. Ja som ju ešte nenašla. Tieto mi síce sedia, veľmi sa mi páčia ale na 100 percent to nie je.... Dám šancu tej Burberry, je to zatiaľ môj favorit :)

      Odstrániť