piatok 19. septembra 2014

Body art

Ahojte baby :), ak sledujete môj blog dlhšie viete, že som tak trochu umelecká duša. Baví ma skoro všetko okolo umenia. Hlavne také netradičné smery. Okrem kamery, písania či vyrábania rôznych keramických blbostičiek mám rada aj kreslenie. Plátno či papiere sú pre mňa príliš obyčajné. Rada totiž kreslím na telo. Dnes vám ukážem niečo zo svojej tvorby :)


Všetko je robené klasickými líčidlami. Najčastejšie tekutou linkou :). Farebné čarbanice sú spravené buď s farebnými linkami alebo s očnými tieňmi. Používala som aj hennu ale nepáčilo sa mi to. Skúšala som kadečo. Keď som potrebovala aby to vydržalo dlhšie použila som centro fixu, nie je to však veľmi zdravé, no účel to splnilo.
 Najčastejšie maľujem kamarátky, na svoje telo kreslím málokedy. Bodypaiting je zaujímavý pri fotení ale hodí sa aj na nejakú tematickú party. Niektoré kresby sú jednoduché a načarbala som ich za pár minút. Tie komplikovanejšie som vytvárala aj hodinu.

 Inšpirujú ma hlavne indické motívy, ktoré sa maľujú hennou. Najčastejšie motívy  sú vtáci, kvety a iné prírodné ornamenty. Na blízkom východe sa oslavuje aj Hennová noc. Nevesta si nechá pred svadbou ozdobiť, ruky, nohy či paže podobnými ornamentami pretože verí, že inak by mala počas manželstva smolu. V mojich kresbách však žiadny takýto súvis nie je. Maľujem len preto, že ma to baví a tieto motívy sa mi veľmi páčia.Zaujala vás táto téma? Mali by ste záujem ešte o podobné fotografie? 

5 komentárov:

 1. přesně můj styl to není, ale nic to nemění na tom, e si neskutečně šikovná =)

  Loveliness By Tess

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. Fakt?.... Mne sa tie ornamenty velmi pacia. Toto je len slaby odvar pri tom co tie indicke zeny dokazu :)

   Odstrániť