pondelok 4. augusta 2014

Aby lak vydržal čo najdlhšie...

Ahojte kočky :), viem, že veľa báb má problém s lúpaním lakov. Ja som tiež mala tento problém. Lak mi na nechtoch nevydržal dlhšie, ako dva dni. Mohla som robiť hocičo, lak sa mi lúpal dole a vyzeralo to hrozne. Teraz som však našla triky a produkty, ktoré robia s nechtami a lakom zázraky. Lak mi vydrží na nechtoch 6 dní, aj to potom prelakujem len preto, že ma už nudí farba, alebo mám veľmi odrastené nechty. Konce sa mi nešúpu. Dnes sa preto s vami podelím o moju celú lakovaciu procedúru a pomôžem vám s týmto problémom.Najskôr si pozatláčam nechtovú kožtičku drevenou paličkou. Nechty si predtým nenamáčam, takto sa mi pracuje lepšie, ale ak máte radšej mäkkú kožtičku pokojne si spravte kúpeľ. Potom upravím tvar a dĺžku pomocou rôznych pilníkov. Vyhladím povrch nechtu jemne drsným pilníčkom a následne ho prejdem leštičkou. Aby bol povrch nechtu krásne hladký a neboli tam žiadne nerovnosti robím si peeling nechtov. Zmiešam hnedý cukor s kokosovým olejom. Cukor nechty vyhladí a olej ich vyživí. Cukor jemne opláchnem a keď mi zostane olejová vrstva na nechtoch, nechám ju chvíľu pôsobiť.Takto ošetrené nechty dôkladne opláchnem. A potom ich odmastím. oužívam odmasťovač nechtov od Essence zo sady Gel nails at home. Je lacný, pekne vonia a funguje ako má. Odmastenie nechtov je dobré na to, aby sa z nechtu odstránili všetky nečistoty a mastnota. Lak potom lepšie sadne na necht a drží pevnejšie.

Potom nasleduje podkladový lak. Tento krok je kľúčový a určite ho nevynechajte!!! Ja používam len jeden jediný a hlavne vďaka nemu mi lak drží tak perfektne!!! Iné laky neboli také účinné a dobré, ako Rimmel Nail nurse 14 denná kúra.  Ja ho nepoužívam, ako kúru, ale ako klasický podkladový lak a je to to najlepšie, čo som kedy vyskúšala. Drží s ním každý lak. Lacnejší aj drahší, akákoľvek značka. Navyše nechty posilní a nelámu sa tak. Určite ho odporúčam. Žiadny iný už nechcem :).


Ďalší krok je lakovanie. To je už len na vás akú farbu si zvolíte.Ja som si teraz vybrala lak GOSH z kolekcie Frosted sand look v odtieni 05 Frosted rose.Ďalší krok, ktorý však sem tam vynechávam je nadlak. Ten používam len zriedka a keď hej, aplikujem rovnaký lak od Rimmel. Nakoniec ešte používam olejček na nechtovú kožtičku. Zvyknem si dať kokosový olej, ale teraz som použila olejček od Essence studio nails Caring nail oil.


Takto ošetrené a nalakované nechty mi vydržia aj celý týždeň. Tým, že ich tak často nenamáham odlakovačom a inými produktami (niekedy som musela lakovať, aj každý druhý deň) mi nechty spevneli, nie sú také zničené a rýchlejšie mi rastú.

Ako dlho vydrží lak na nechtoch vám? Máte problém s olupovaním laku, alebo vám lak vydrží aj celý týždeň?

2 komentáre:

 1. aj mne vydržia celý týždeň, chce to dobrý základ a potom to ide :)

  Pozyvam ta na DERMACOL giveaway, tu: http://www.biancaprincipessa.blogspot.sk/2014/07/letna-giveaway.html

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. Ja som vždy mala problém s lúpaním laku. Našťastie som už našla ten lak rimmel, mne fakt nič iné nepomáhalo.

   Odstrániť