piatok 11. apríla 2014

Kokosový olej a jeho benefity
Určite ste už počuli o kokosovom oleji. Podľa mňa je to malý prírodný zázrak, ktorý využijem na čokoľvek.  Niekedy mám pocit, že moje pokožka, pleť a vlasy si chcú oddýchnuť od všetkých tých chemikálií, ktoré im doprajem. Vtedy vždy využijem 100 percentný kokosový olej.  Keď je kokosový olej v chladnejšom prostredí stuhne, ak mu je pekne teplučko má klasickú olejovú konzistenciu.  Ja mám radšej tuhú konzistenciu, naberiem si koľko potrebujem, roztopím ho v rukách a aplikujem kde potrebujem. A na čo všetko ho používam?1.       Na vlasy, ako intenzívnu hydratačnú masku.  Aplikujem vždy na noc, potom ho ráno dôkladne umyjem.
2.       Na odlíčenie celého make-upu. Nanesiem kúsok kokosového oleja na celú tvár a odličovacím tampónom make-up zotriem.
3.       Hydratačné nočné sérum na pleť.  Natriem si kúsok kokosového oleja na celú tvár, idem spať a ráno sa zobudím s krásne hydratovanou pleťou J . Aj keď mám mastnejšiu pleť potrebuje výživu.
4.       Na starostlivosť o akné, lieči mi zapálené vyrážky a tiež eliminuje nedokonalosti pleti, začervenania a malé jazvy.
5.       Na posilnenie mihalníc a obočia.  Natriem si obočie a mihalnice s troškou oleja, krásne ich vyživí a posilní.
6.       Na strie a jazvy. Krúživými pohybmi ich masírujem. Nezmiznú úplne, ale krásne vyblednú.
7.       Ako masážny olej. Olej zahrejem nech je príjemne teplý a potom už len masírujem :) .
8.       Na nechty a nechtovú kožtičku.
9.       Na podráždenú pokožku po holení. Keď máte veľmi citlivú pokožku a rýchlo sa z holenia vyhádžete, tak sa po holení natrite kokosovým olejčekom.
10.   Na suché ruky a nohy. Natriem si ich pred spaním a ráno sú krásne hydratované a jemné.


11.    Ako výživný balzam na pery. Hydratuje a super chutí J
12.   Na upokojenie pokožky po opaľovaní.  Skvelo to pôsobí aj keď sa spálite.
13.    Na bielenie zubov. Po umytí si zuby ešte minútku  čistím kokosovým olejem.
14.   Na herpes. Kokosový olej zmiešam s troškou detského púdru, vytvorí sa mi taká pasta a tú aplikujem na herpes.
15.   Na urýchlenie hojenia rán. Vyberali mi znamienka tak urýchľujem proces hojenia J.
16.   Ako telový olejček na hydratáciu. Natriem si s ním celé telo.
17.   Na ekzém. Niekedy sa mi vyhádžu ruky, nie je to nič vážne. Keď si to natriem olejom hneď je to preč J.
18.   Spolu s hnedým cukrom, ako výživný peeling celého tela. Zmiešam cukor a olej v pomere 1:1 a potom aplikujem na celé telo ako klasický peeling.
19.    Na afty a zapálené ďasná. Mám veľmi citlivé ďasná, kokos mi ich upokojí.
20.   Na vrásky. Vrásky síce ešte nemám, ale mám pocit, že keď si kokosový olej natriem na okolie očí, tak mi kožu krásne vypne. Na spomalenie starnutia je to podľa mňa skvelé J
Kokosový olej nájdete v dm drogérii, v obchodíkoch so zdravou výživou a na internete. Cena je rôzna, ja som najlacnejší našla v dm. Kokosový olej používam tiež v kuchyni a všade možne, kde sa len dá J. Je to super  alternatíva ku klasickým kozmetickým prípravkom, preto ho využívam čoraz viac. Ak poznáte ďalšie možnosti využitia, podeľte sa o ne v komentároch J

2 komentáre: