nedeľa 27. apríla 2014

Healthy food inspiration

Moje zdravé stravovanie....alebo inšpirácia pre tých, ktorý sa snažia zhodiť pár kilečiek do plaviek.
Ja som schudla už 10 kíl ( za päť mesiacov), zo začiatku som aj pravidelne cvičila, teraz však nemám na to čas kvôli škole. No hneď po štátniciach znova začnem cvičiť. Momentálne mi váha klesá, len vďaka stravovaniu. Pri chudnutí je dôležité, aby ste sa stravovali pravidelne. Najčastejšou chybou je, že niekto prestane jesť úplne :D....to je podľa mňa najhoršie, čo človek môže svojmu telu urobiť.

Ako sa teda stravovať a nepribrať? Ja som naučená na klasickú domácu kuchyňu mojej maminky ( výborne varí) a tak mi vymýšľanie zdravých receptov zo začiatku robilo trošku problém. Proste sa nedá celý život jesť len kuracie mäso so šalátom. Vyhýbam sa múke, bujónon, cukru a snažím sa nejesť prílohy. Na prvý pohľad to môže vyzerať tak, že nemám veľmi na výber. No postupne zisťujem, že je toho viac, ako som si myslela.

Praženica z troch vajec so šampiňónmi 

Dezert z jahôd a kúskom tvarohu
Pečená zelenina a kúsok mäsa

Na desiatu ananás.

Šalát s reďkovkou, paradajkami, ľanovými semienkami a balsamicom.
Vývar bez rezancov

Cukina plnená s tofu a paradajkami.

Mäso s cukinou a jogurtovým dresingom.

Pečený baklažán, plnený hubami shitake, paradajkami a tofu.

Losos so zeleninou a kuskusom.

Kuracie na prírodno a šalát.

Pečené mäso s paprikou paradajkou a cesnačikom.
Ak vás zaujalo nejaké jedlo a chceli by ste recept, napíšte mi do komentárov a ja pripravím článok. Na koniec mám pre vás ešte jednu fotku, ktorú som našla na nete a presne vystihuje to, čo si myslím o jedle.Žiadne komentáre:

Zverejnenie komentára